19 Temmuz 2018 Perşembe -
b
a
t
Yapı Sektörünün Hedefleri
Geri Dön

                

Son yıllarda, Türkiye inşaat sektörü; müteahhitleri, inşaat malzemeleri, mühendisleri, teknik elemanları ve ustaları ile içinde bulunduğu coğrafyanın imarında ve modern yapılara ulaşmasında çok önemli roller üstleniyor.

İnşaat yatırımı ve harcamaları bakımından dünyanın en hızlı büyüme oranlarından birine sahip olan Hindistan, mevcut pazarlar arasında yer alıyor.

Hindistan, konum olarak Türkiye’ye uzak olmasına rağmen, Türk müteahhitler burada birçok önemli projeyi üstlenerek başarıyla tamamladı. Hindistan’da inşaat sektörünün 2019 yılına kadar yaklaşık yüzde 9 büyümesini bekleniyor.

Dünyada toplam 115 ülkede çeşitli projeler üstlenen Türk müteahhitlik firmaları için Hindistan, Türkiye inşaat sektörü için büyük bir potansiyele sahip. 2000 yılından bu yana Türk firmalarının,

Hindistan’da toplam 1.1 milyar dolarlık çeşitli altyapı ve ulaşım projelerine imza atılıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde ise ülkede toplam 454 milyar dolarlık altyapı geliştirme projelerinin planlanıyor.

Hindistan’da artan nüfus ve şehirlere göç nedeniyle yeni akıllı şehirlerin oluşturulmasının planlanıyor, bu da inşaat sektörü için büyük fırsatlar sunuyor.